Kredyty Dla
Profesjonalistów

Pomożemy Ci znaleźć najlepszy kredyt na rynku​

Jak otrzymać kredyt dla profesjonalistów?

Złóż wniosek

Wypełnij formularz lub zadzwoń w godzinach pracy

Poczekaj na decyzję

Postaramy się przedstawić Ci decyzję kredytową w ciągu 24 godzin

Podpisanie umowy

Jesteśmy gotowi pojawić się w wybranym przez Ciebie miejscu

Finansowanie kredytu dla profesjonalistów:​

Godziny Pracy: Poniedziałek - Piątek 09:00 - 17:00
Zadzwoń:

W reklamach telewizyjnych, czy w Internecie zobaczyć możemy propozycje kredytów dla profesjonalistów. Często zastanawiamy się do kogo skierowana jest taka oferta? Kim jest dla banku profesjonalista? Aż w końcu: na jakie warunki kredytowania może liczyć?

Profesjonaliści, przedstawiciele zawodów zaufania publicznego i wolnych zawodów mogą liczyć na kredytowanie na preferencyjnych warunkach.

Oznacza to obniżenie prowizji, niższą marżę, oprocentowanie, wydłużony okres kredytowania czy mniej formalności i dokumentów.

Również kwota, która zostanie im zaproponowana może być wyższa niż w przypadku przeciętnego klienta. Banki prześcigają się w ofertach skierowanych bezpośrednio do nich.

Obecnie lekarz, księgowy czy prawnik w większości banków może liczyć na o wiele atrakcyjniejsze propozycje niż zwykły klient.

Kim jest profesjonalista?

Profesjonaliści to nie tylko lekarze, czy prawnicy. Jako profesjonalistę banki traktują w większości przypadków osobę, która prowadzi działalność gospodarczą będąc adwokatem, lekarzem, komornikiem, stomatologiem, czy notariuszem.

Czasami są to też pielęgniarki, informatycy, architekci itd. Słowem, profesje, których przedstawiciele są wykształceni, godni zaufania, o odpowiednim statusie majątkowym.

Tacy, którzy maja dobrą zdolność kredytową, i z pewnością poradzą sobie ze spłatą zobowiązania.

Na dobre warunki kredytowania mogą liczyć nie tylko osoby prowadzące firmę, ale także pracujący w oparciu o umowę o pracę wykonujący zawody zaufania społecznego.

Niektóre banki wymieniają wprost, że profesjonaliści to przedstawiciele wolnych zawodów, takich jak: notariusz, adwokat, radca prawny, księgowy, a także osoby, które prowadzą gabinet lekarski, stomatologiczny, psychologiczny, lub specjalistyczną, indywidualną, grupową praktykę lekarską, praktykę pielęgniarską, rehabilitacyjną, gabinet weterynarii, kancelarię podatkową, biuro rachunkowe.

A także osoby pracujące jako: biegły rewident, rzeczoznawca majątkowy, geodeta, architekt, inżynier budownictwa, doradca podatkowy, księgowa, fizjoterapeuta. Powyższe profesje stanowią tym samym grupę beneficjentów danej oferty.

Ponadto jako profesjonalistów traktuje się osoby, które działają w jednej z następujących form prawnych: osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą indywidualnie, spółka cywilna osób fizycznych, spółka jawna osób fizycznych, spółka partnerska osób fizycznych.

Profesjonaliści powinni rozliczać się z Urzędem Skarbowym w formie: karty podatkowej, podatku zryczałtowanego od przychodów ewidencjonowanych, podatkowej książki przychodów i rozchodów.

Dobre warunki przy kredytach firmowych

Banki proponują kredyty dla przedstawicieli wolnych zawodów, prowadzących działalność gospodarczą, którzy myślą o rozwoju swojej firmy.

Są to propozycje dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które jako profesjonaliści zakwalifikowane są w ramach wolnego zawodu tj.: adwokat, aptekarz, księgowy, właściciel biura rachunkowego, lekarz, stomatolog, notariusz, radca prawny, weterynarz.

Kredyt dla profesjonalistów musi mieć na celu finansowanie zakupu środków trwałych. Bank w takiej sytuacji proponuje uproszczoną procedurę kredytową.

Kredyt taki udzielany jest wówczas w oparciu o oświadczenie klienta o uzyskiwanych dochodach.

Klient może liczyć na indywidualne podejście do każdej transakcji kredytowej, a bank zaoferuje przy tym stałą opiekę indywidualnego doradcy, który pomoże w zebraniu niezbędnej dokumentacji i poprowadzi cały proces przyznania kredytu w banku.

Wyraźnie widać, że profesjonalista to klient, o którego bank chce zabiegać.

Od początku prowadzenia firmy

Profesjonalista, który zakłada swoją firmę może się starać o pożyczkę, czy kredyt w banku już od pierwszego dnia prowadzenia firmy.

Bank jednak może wymagać spełnienia takich warunków jak: okres zatrudnienia u ostatniego pracodawcy przynajmniej 12 miesięcy, czy umowa na świadczenie usług z ostatnim pracodawcą zawarta na okres co najmniej 12 miesięcy.

Na jaki cel?

Kredyt w banku dla profesjonalistów wykorzystany może być na dowolny cel związany z rozwojem prowadzonej działalności gospodarczej.

Ze względu na duże możliwości trafnej inwestycji kredyt taki może być nawet dwukrotnie wyższy w porównaniu z kredytami dla osób innych profesji.

Wystarczy, że profesjonalista zapewni i udokumentuje, że środki zostaną przeznaczone na inwestycje, takie jak: biuro, auto służbowe czy wyposażenie biura.

Kredyt dla profesjonalistów można także przeznaczyć na sfinansowanie bieżących potrzeb firmy.

Mogą one w razie potrzeby zapewnić zachowanie płynności finansowej, zakup towarów, czy możliwość przedpłaty i skorzystania z dodatkowych rabatów u kontrahentów, spłaty zobowiązań itp.

Jakie dokumenty?

Profesjonalista ubiegający się o kredyt w banku zwykle przedstawić musi takie dokumenty jak: dowód osobisty, dokument potwierdzający prawo wykonywania danego zwodu, KPiR za ostatnie miesiące, dokument potwierdzający brak zaległości w ZUS i US, czy w niektórych przypadkach oświadczenie o dochodach.

Ogólnie rzecz biorąc wymagane dokumenty finansowe zależą od formy rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Profesjonaliści prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów dostarczyć będą musieli PIT oraz podsumowanie narastające z poszczególnych m-cy z KPiR za bieżący rok i za rok ubiegły.

Wszystko zależy też od oferty na jaką się zdecydujemy. Często w przypadku kredytów na mniejsze kwoty wystarczy oświadczenie o dochodach.

Przy niższych kwotach można liczyć też na brak zabezpieczeń. Zdarza się też, że z różnych warunków w tym samym banku mogą korzystać przedstawiciele równych profesji.

Kredyt na oświadczenie

Jest to specyficzny rodzaj kredytu, którego udzielenie wymaga wyłącznie oświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Bank na jego podstawie weryfikuje, czy dana osoba jest wiarygodna pod względem kredytowym i czy można udzielić jej kredytu.

Sprawdza potencjalnego kredytobiorcę w dostępnych rejestrach. Klient nie musi przekładać żadnych dodatkowych dokumentów.

Jakie warunki trzeba spełniać?

Nawet jeśli jest to kredyt w banku na oświadczenie, przy minimum formalności to są warunki, które bank przed profesjonalistą postawi.

Bank może wymagać, aby biznes był obecny na rynku przez co najmniej 6 miesięcy, a wiek kredytobiorcy był niższy niż 65 lat.

Często też od okresu prowadzenia działalności gospodarczej uzależniona jest maksymalna kwota kredytu jaką można otrzymać.

Pożyczka dla profesjonalisty

Banki mają w swoich ofertach pożyczki dla profesjonalistów. Można je zaciągnąć online. Banki gwarantują minimum formalności, darmowe złożenie wniosku, czy wcześniejszą spłatę.

Dają możliwość wyboru pożyczki – z prowizją lub bez. Można skorzystać też z oferty ubezpieczenia.

Coraz popularniejsze stają się również konsolidacje (umożliwiają spłatę jednej raty zamiast kilku) czy refinansowanie takich należności, ponieważ można wówczas liczyć na wydłużony czas spłaty kredytu – w niektórych bankach do 10 lat.

Aby ubiegać się o konsolidację wystarczy prowadzić działalność gospodarczą od 6 miesięcy lub posiadać zatrudnienie na umowę o pracę od minimum 3 miesięcy.

W takim wypadku, jeśli ma to być kredyt na spłatę należności w innym banku, to potrzebna będzie umowa refinansowanego kredytu lub dokument/wydruk z systemu bankowości elektronicznej, zawierający numer rachunku do spłaty kredytu oraz aktualne saldo do spłaty.

Przez Internet?

Środki na niższą kwotę bywają dostępne przez Internet. Zawarcie takiej transakcji jest w szczególności możliwe, jeżeli jesteśmy posiadaczami konta w danym banku.

Najpierw upewnijmy się jednak, że posiadamy odpowiednie informacje o kredycie, takie jak: czy konieczne jest założenie wspomnianego konta, jakich przedstawicieli wolnych zawodów dana oferta dotyczy, jaka jest maksymalna kwota kredytu, jaka jest wysokość prowizji, z jakich usług dodatkowych możemy skorzystać, jakie jest oprocentowanie kredytu, jaki jest maksymalny okres kredytowania.

Po złożeniu wniosku online decyzja kredytowa może zostać podjęta nawet w ciągu godziny, a uruchomienie kredytu może nastąpić w ciągu jednego dnia.

Pamiętajmy, że w przypadku formalności załatwianych drogą internetową niezbędne może okazać się wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, gdyż przekazujemy bankowi dodatkowe informacje o sobie i firmie.

Profesjonaliści mogą liczyć na to, że to przedstawiciel banku pofatyguje się do nich, i na miejscu – w biurze profesjonalisty – podpisana zostanie umowa kredytowa.

Procedura udzielenia kredytu

Zdarza się, że profesjonaliści w banku mają dedykowanego doradcę, który przeprowadzi ich przez cały proces. A nawet jeśli takiego nie posiadają, warto się umówić z doradcą, który przedstawi najlepsze oferty.

Gdy już profesjonalista zdecyduje się na jakąś ofertę, wypełnia wniosek kredytowy a następnie czeka na decyzję.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, generowana i podpisywana jest umowa kredytowa, po czym środki zostają przelane na konto kredytobiorcy.

Kredyt z gwarancją

Na rynku możemy znaleźć jeszcze jedną opcję. Kredyty dla wolnych zawodów, które mogą być udzielane z gwarancją de minimis.

To forma zabezpieczenia finansowania przez Bank Gospodarstwa Krajowego, dzięki czemu kredyt będzie tańszy.

Gwarancja de minimis to zabezpieczenie spłaty kredytu obrotowego, udzielane małym i średnim przedsiębiorstwom przez Bank Gospodarstwa Krajowego, w tym również profesjonalistom.

Środki muszą być przeznaczone na cel związany z prowadzoną działalnością.

Różne opcje i różne preferencje

Warto przeszukać oferty w poszukiwaniu najlepiej dostosowanej do naszych potrzeb.

W zależności od tego czy ważne, możemy skupić się w swoich poszukiwaniach na: wakacjach kredytowych, oprocentowaniu, możliwości obniżenia wysokości raty na pewien czas, jak najwyższej kwocie kredytu, możliwości wybrania usług dodatkowych. Kwota kredytu, którą przyzna nam bank, nie zawsze będzie taka o jaką wnioskujemy.

Dane, które zostaną pobrane w ramach rejestrów BIK i BIG, wgląd do konta osobistego oraz wszelkie dodatkowe informacje i dokumenty, które przedstawimy pozwolą ocenić naszą zdolność kredytową.

Bank po sprawdzeniu naszej historii kredytowej oceni jaka kwota może zostać wypłacona, dostosuje ją także do celu na jaki chcemy ją przeznaczyć i zabezpieczenia.

Profesjonalista to osoba wykonująca zawód zaufania publicznego, ale również ciesząca się dobrą historią kredytową.

Nic więc dziwnego, że banki tak chętnie przyznają tej grupie kredyty, a nawet tworzą specjalnie skierowane do niej oferty produktowe.

Jednak będąc profesjonalistą nie od początku możemy liczyć na finansowanie na świetnych warunkach. Musimy stworzyć odpowiednią historię kredytową, wykazać się historią firmy na rynku.

Dopiero wówczas bank spojrzy na nas przychylnym okiem i zaoferuje środki na preferencyjnych warunkach.

Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny więcej informacji znajduje się na stronie https://kredytywolnezawody.pl/hipoteczny/.