Kredyty Dla Notariuszy

Pomożemy Ci znaleźć najlepszy kredyt na rynku​

Jak otrzymać kredyt dla notariusza?

Złóż wniosek

Wypełnij formularz lub zadzwoń w godzinach pracy

Poczekaj na decyzję

Postaramy się przedstawić Ci decyzję kredytową w ciągu 24 godzin

Podpisanie umowy

Jesteśmy gotowi pojawić się w wybranym przez Ciebie miejscu

Godziny Pracy: Poniedziałek - Piątek 09:00 - 17:00
Zadzwoń:

Zawód notariusza należy do grupy zawodów zaufania publicznego. Wielu zastanawia się, czy w związku z wykonywaniem takiego zawodu, istnieje szansa na prostszą procedurę otrzymania kredytu gotówkowego.

Instytucje finansowe zdecydowanie przychylniej traktują notariuszy. Jest to spowodowane ich pozycją zawodową. Notariusz jest uważany za klienta niskiego ryzyka. To oznacza, że ze względu na pewność finansową i zawodowy prestiż, notariusz najprawdopodobniej będzie w stanie terminowo spłacać w banku kwotę kredytu.

Zazwyczaj kwota przyznawanego notariuszom kredytu jest dość wysoka a prowizja bardzo niska bądź zerowa. Niższe jest też oprocentowanie.

Dlaczego notariusze traktowani są lepiej?

Notariusz – przedstawiciel zawodu zaufania publicznego

Osoba, która wykonuje zawód zaufania publicznego, nie pracuje tylko w celu osiągnięcia korzyści pieniężnych. Jej zadaniem jest również zaspokajanie i ochrona podstawowych potrzeb i wartości jak np. zdrowie, życie czy interesy majątkowe.

Ponieważ zawody zaufania publicznego cieszą się zarówno w opinii społeczeństwa jak i biznesie dużym poważaniem, jest im niejednokrotnie łatwiej otrzymać kredyt i mają zdecydowanie mniej formalności do załatwienia.

W niektórych przypadkach by uzyskać pożyczkę, wystarczy tylko przedstawić oświadczenie o wysokości uzyskiwanego dochodu.

Ważną informacją jest, że również notariusz zatrudniony na etacie a nie tylko mający własną działalność, może uzyskać atrakcyjną ofertę kredytową.

Kredyt dla notariuszy – oferty w banku

Instytucje finansowe zachęcają notariuszy do wzięcia kredytu poprzez oferowanie znacząco uproszczonej procedury dokumentacyjnej, wysokiej kwoty kredytu, korzystnego oprocentowania, szybkiej decyzji o przyznaniu kredytu.

W większości przypadków, notariusz musi jedynie okazać dokument, który potwierdzi, że wykonuje on swój zawód. W wielu przypadkach również, konieczne jest wskazanie celu pożyczki.

Kredyt zwykle jest przyznawany na wyposażenie biura, nieruchomości albo na samochód – czyli potrzeby związane z prowadzeniem i rozwojem działalności.

Konieczne jest podkreślenie, że są one przyznawane nie tylko notariuszom, ale również adwokatom, prawnikom i radcom prawnym. Ponieważ w tych przypadkach możliwe jest nawet otrzymanie decyzji od razu, coraz więcej przedstawicieli wolnych profesji jest zainteresowanych ofertami kredytowymi.

Pakiety tylko dla wolnych zawodów

Dogodne oferty kredytowe oferowane przez banki dla przedstawicieli wolnych zawodów, to jednak nie wszystko. Pewne instytucje poszerzyły swoje oferty o pakiety specjalnie, skierowane do notariuszy i innych osób wykonujących wolne zawody, np. radców prawnych i prawników.

Taki pakiet obejmuje darmowy rachunek i przelewy. Poza tym dostęp do konta przez Internet, telefon i sms w każdym momencie.

Specjalny pakiet umożliwia też lokowanie wolnych środków na terminowych lokatach również w obcych walutach.

Na co jeszcze pozwala taki pakiet? Między innymi oznacza korzystniejszą ofertę. Kredyty w bieżącym rachunku, finansowanie unijnych projektów oraz produkty leasingowe.

Najprawdopodobniej również, instytucje oferujące kredyty zaproponują ofertę ubezpieczenia klientowi, który taki pakiet posiada.

Kredyt przez Internet

Także w Internecie znajdziemy mnóstwo ofert specjalnych pożyczek dla wolnych zawodów. To dobra opcja dla osób, którym zależy na szybkiej pożyczce.

Takie internetowe pożyczki zwykle charakteryzują się niską kwotą kredytu. Tego typu pożyczka zwykle wymaga niewielu formalności a klient może dokonać wyboru, która forma takiego kredytu najbardziej mu w danej sytuacji odpowiada.

Dużym ułatwieniem są kalkulatory na stronach banków oraz różnych firm pożyczkowych, dzięki którym można obliczyć wysokość miesięcznej raty i tym samym zwizualizować potencjalny dług. Zwykle kredyt przez Internet zostaje przyznany na maksymalnie 10 lat.

Taki kredyt można dostać, jeśli spełnia się proste warunki tzn., prowadzi działalność gospodarcza od co najmniej 6 miesięcy lub pracuje na umowie o pracę od 3 miesięcy.

Wymagane przez bank dokumenty to:

– dokument tożsamości

– dyplom potwierdzający prawo do wykonywania swojego zawodu

– oświadczenie potwierdzające dochody

– wyciąg z konta

Specjalne oferty promocyjne

Wiele banków, raz na jakiś czas przedstawia oferty promocyjne skierowane do notariuszy i podobnych zawodów w celu przyciągnięcia pożądanego klienta.

Instytucje bankowe swoim klientom proponują m.in. pożyczki bez zabezpieczeń, niższe oprocentowanie lub przykładowo leasing na samochód służbowy, środki na wyposażenie biura.

Z takich ofert skorzystać mogą osoby mające konkretne przychody i rozliczające się ze skarbówką na prostszych zasadach.

Specjalizacje, które mogą dostać tego typu finansowanie to np. kancelarie notarialne. Częstym wymogiem jest też prowadzenie działalności gospodarczej przez minimum 12 miesięcy.

Hipoteka i wybór najlepszej oferty

Na rynku dostępne są liczne oferty kredytów hipotecznych, również dla notariuszy.

Przedstawiciele zawodów zaufania publicznego mają oczywiście o wiele łatwiejszą drogę do otrzymania kredytu hipotecznego. Mogą liczyć na lepsze warunki niż zwykły klient banku.

Bywa jednak, że zwykłe warunki kredytowania mogą być bardziej korzystne ze względu na wysokość oprocentowania niż w przypadku kredytu skierowanego specjalnie do wolnych zawodów.

Ubiegając się o kredy hipoteczny, notariusze będą z pewnością musieli przedstawić oświadczenie, który potwierdzi, że wykonują dany zawód. Potrzebne zapewne będzie też zaświadczenie o rejestracji działalności. Możliwe, że konieczne będzie specjalne oświadczenie z Urzędu Skarbowego i ZUS-u o niezaleganiu ze składkami i podatkami.

Pewne jest natomiast, że każdy bank, który posiada specjalną ofertę dla przedstawicieli wolnych zawodów, jest bardzo nastawiony na klienta i zrobi wszystko by ułatwić mu otrzymanie najlepszego kredytu pod jego potrzeby.

Notariusz z pewnością zostanie zaopatrzony we wszelkie szczegółowe informacje a decyzję o przyznaniu kredytu może otrzymać nawet w ciągu 24 godzin.

Aby znaleźć najlepszy kredyt, warto przeszukać Internet i przejrzeć wiele możliwości lub skonsultować się z doradcą finansowym, który z pewnością ułatwi znalezienie najlepszej oferty.

Doradca finansowy w znaczący sposób może ułatwić dokonanie wyboru. Nie tylko przedstawi nam warunki np. wysokość marży, czas spłaty dla danego banku, ale też ustali elastyczność oferty i wysokość oprocentowania.

Dobrym pomysłem jest ustalenie czy oferta banku, która nas interesuje ma stałe oprocentowanie i czy możliwe są zmiany tego parametru. Kluczowe jest uzyskanie jak największej ilości szczegółowych informacji.

Zdolność kredytowa

Bank na kilka sposobów może sprawdzić zdolność kredytową notariusza.  Może zastosować metodę dochodową, przychodową oraz estymację.

Ubiegając się o kredyt, który ma pomóc rozwinąć biznes, nasza zdolność automatycznie wzrasta. Bank widzi wtedy możliwość sumienniejszej spłaty długu. Bank weźmie również pod uwagę zobowiązania jakie zostały podjęte do tej pory.

Dogodne warunki dla notariuszy

Notariusze jako profesjonaliści, mogą liczyć na o wiele lepsze warunki współpracy z kredytodawcami. Dzieje się tak ponieważ zawód notariusza postrzegany jest jako uczciwy, dobrze płatny, czyli stabilny finansowo. Bankom zależy na posiadaniu klientów zamożnych i wykształconych, którzy terminowo będą spłacali swoje zadłużenie.

Instytucja finansowa udzielając pożyczki notariuszowi nie ponosi dużego ryzyka. W związku z tym, banki wciąż wprowadzają nowe, korzystniejsze oferty dla wolnych zawodów i walczą o tak prestiżowego klienta jakim jest m.in. notariusz.