Kredyty Dla Dentystów

Pomożemy Ci znaleźć najlepszy kredyt na rynku​

Jak otrzymać kredyt dla dentysty?

Złóż wniosek

Wypełnij formularz lub zadzwoń w godzinach pracy

Poczekaj na decyzję

Postaramy się przedstawić Ci decyzję kredytową w ciągu 24 godzin

Podpisanie umowy

Jesteśmy gotowi pojawić się w wybranym przez Ciebie miejscu

Godziny Pracy: Poniedziałek - Piątek 09:00 - 17:00
Zadzwoń:

Chcąc uzyskać kredyt gotówkowy, jesteśmy zwykle zmuszeni do przedstawienia instytucji finansowej wielu różnych dokumentów, które mają potwierdzić naszą zdolność kredytową. Jest to dla banku kwestia kluczowa.

Inaczej jest jednak w przypadku np. stomatologów, którzy jako przedstawiciele wolnego zawodu mogą być o wiele lepiej traktowani w placówce bankowej. Rynek bankowy pełen jest konkretnych ofert gotówkowych, kredytów hipotecznych, które skierowane są bezpośrednio do stomatologów.

Wyższy kredyt dla stomatologa?

Instytucje finansowe przewidują preferencyjne traktowanie takich zawodów jak przykładowo lekarze, dentyści, radcy prawni czy farmaceuci.

Osoby, które wykonują te zawody mogą liczyć na korzystniej liczoną zdolność kredytową i preferencyjne warunki finansowania. W uproszczeniu oznacza to, że mogą zaciągnąć kredyt na czasami nawet wiele większą kwotę niż wykonawcy innych profesji. Co trzeba podkreślić, banki mają również w stosunku do nich znacznie mniejsze wymagania, jeśli chodzi o dokumentację i oferują niższe ceny spłaty kredytów.

Większość popularnych placówek bankowych ma swoje specjalne oferty skierowane do wolnych zawodów, także tych medycznych.

Sam proces udzielenia kredytu tym zawodom jest o wiele szybszy i łatwiejszy. Kredyty natomiast są o wiele wyższe i tańsze. Stomatolog, który stawi się w banku z zamiarem wzięcia kredytu, będzie zwolniony z konieczności przedstawiania wielu dokumentów, np. zaświadczeń z ZUS i US.

Pewne oferty bankowe są tak skonstruowane, że aby uzyskać pozytywną decyzję kredytową wystarczy tylko zestawić księgi przychodów oraz rozchodów za 3 miesiące działalności i dokument potwierdzający, że wykonujemy dany zawód.

Różne kredyty

Wszyscy przedstawiciele branży medycznej mogą liczyć na korzystniejsze warunki finansowania. W większości przypadków banki i instytucje finansowe wręcz szukają klientów w tej grupie zawodowej i prześcigają się w ofertach.

Większość banków nie wymaga od stomatologów i innych lekarzy wielu standardowych formalności, przedstawiania dokumentacji i zaświadczeń.

Często przy zaciąganiu kredytu gotówkowego dentysta może mieć przy sobie tylko dowód osobisty i to wystarcza. Zazwyczaj oferta bankowa jest dostosowana do danej specjalizacji. Wiele banków takie pożyczki nazywa specjalnymi ofertami dla sektora medycznego.

Warto konsultować się ze specjalistami, dokładnie przejrzeć oferty, by uzyskać jak najwięcej informacji i wybrać najlepszą dla nas ofertę bankową.

Jesteś stomatologiem? Możesz liczyć na dłuższy okres spłaty kredytu

Nawet jeśli dopiero zaczęliśmy swoją karierę zawodową jako stomatolodzy, możemy liczyć na wiele ułatwień ze strony banków.

Co prawda zwykle uzyskanie kredytu na firmę, która istnieje na rynku od mniej niż roku, jest raczej trudne, ale dla stomatologów przewidziano specjalne kredyty, które mają ułatwić rozwój biznesu.

Dentyści mogą ubiegać się o kredyt do 100 tys. złotych już nawet od 7 miesiąca od rozpoczęcia działalności.

Do tego dochodzi też dłuższy okres spłaty kredytu, który w zależności od banku może wynosić nawet 12 lat. W ten sposób rata miesięczna jest o wiele niższa niż w standardowych przypadkach.

Zaufanie do stomatologów

Dlaczego banki tak chętnie udzielają korzystniejszych kredytów zawodom zaufania publicznego? Ponieważ wiąże się to z o wiele mniejszym ryzykiem. Z racji tego, że stomatolog, to bardzo dobrze płatna profesja, która jest potrzebna społeczeństwu, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że jego przedstawiciele będą terminowo spłacać zaciągnięty kredyt.

Dentysta zapewne nigdy nie będzie postawiony w takiej sytuacje, że zabraknie dla niego miejsca na rynku pracy. Zawsze również będzie mógł liczyć na napływ pacjentów i stały dochód z leczenia zębów.

Nowy gabinet stomatologiczny dzięki kredytowi

Wzięcie kredytu ma jedną znaczącą wadę, to odsetki. Sprawiają one, że takie rozwiązanie jest droższe.

Musimy jednak wziąć pod uwagę, że takie wyższe koszty na rozwinięcie działalności, możemy pokryć dzięki większym dochodom.

Stomatolog prowadzący własny gabinet, jest w stanie zarobić o wiele więcej niż jego kolega po fachu pracujący na etacie. Właśnie dlatego raty kredytu nie muszą być tak bardzo dokuczliwe.

Dentyści działający prywatnie mają mnóstwo klientów, nawet jeśli prowadzą dopiero co otwartą działalność. Prywatne wizyty u stomatologa to już standard, nawet osoby mniej zamożne są gotowe na to by skorzystać z usług prywatnego stomatologa, u którego często mogą liczyć na łagodniejsze i bardziej profesjonalne traktowanie.

Decydując się na sfinansowanie własnego gabinetu stomatologicznego z pomocą kredytu powinniśmy szczególnie przyjrzeć się „kredytom na start”. Takie oferty wystosowało wiele banków z myślą o nowych, obiecujących przedsiębiorcach.

Takie oferty umożliwiają uzyskanie nawet kilkuset tysięcy złotych już na początku prowadzenia działalności.

Czy długo trzeba czekać na przyznanie kredytu?

Każdy bank działa trochę inaczej i stosuje inne procedury przyznawania kredytu gotówkowego. W związku z tym czas oczekiwania na decyzję też może się różnić w zależności od placówki. Dużo zależy też od rodzaju wybranego przez nas kredytu.

Jeżeli naszym celem jest zdobycie szybkich środków na pokrycie kosztów części naszej inwestycji, przykładowo zakupu oświetlenia do gabinetu, możemy zwrócić uwagę na kredyty online z przeznaczeniem na cel dowolny.

Jest to najlepsze wyjście, gdy szybko potrzebujemy niedużych środków pieniężnych na naszą działalność, przy minimalnej ilości formalności. Kwota pieniędzy o jaką wnioskujesz przez Internet, pojawi się na Twoim koncie nawet tego samego dnia.

Czy stomatolog łatwiej otrzyma kredyt hipoteczny?

Stomatolodzy, tak jak i inni lekarze chętnie korzystają również z kredytów hipotecznych. Mogą oni liczyć na o wiele niższe oprocentowanie i brak opłat dodatkowych. Pamiętajmy jednak, że są to środki prywatne i musimy spełniać warunki jakie stawia przed nami bank. Są one o wiele bardziej poważne niż jeśli chodzi o kredyt gotówkowy.

W związku z tym konieczne jest wniesienie wkładu własnego. Mimo wszystko jednak, pożyczka dla stomatologów nawet w tym przypadku jest często przyznawana. Przede wszystkim, jak już zostało wcześniej wspomniane wynika to z rodzaju wykonywanej pracy, zarobków i zdolności kredytowej.

Stomatolog starając się o kredyt hipoteczny również może liczyć na dogodne warunki finansowania i mniejszą ilość formalności. Niższe koszty, oprocentowanie, brak konieczności poręczycieli, to tylko kilka udogodnień.

Każdy bank przykłada dużą dbałość do przygotowania specjalnych ofert dla stomatologów i innych lekarzy, między innymi dlatego że jest to grupa zawodowa mająca bardzo wysokie zarobki i spłacająca raty regularnie i bez opóźnień.

Instytucje finansowe z wielką dbałością zbierają informacje na temat tego, której grupie zawodowej warto przedstawić preferencyjną ofertę kredytową. Klient taki jak właśnie stomatolog jest bardzo pożądany przez banki.