Kredyty Dla Prawników

Pomożemy Ci znaleźć najlepszy kredyt na rynku​

Jak otrzymać kredyt dla prawnika?

Złóż wniosek

Wypełnij formularz lub zadzwoń w godzinach pracy

Poczekaj na decyzję

Postaramy się przedstawić Ci decyzję kredytową w ciągu 24 godzin

Podpisanie umowy

Jesteśmy gotowi pojawić się w wybranym przez Ciebie miejscu

Finansowanie kredytu dla prawników:​

Godziny Pracy: Poniedziałek - Piątek 09:00 - 17:00
Zadzwoń:

Prawnik to zawód zaufania publicznego. Czy osobom wykonującym ten zawód łatwiej otrzymać kredyt w banku? Jakie formalności muszą zostać spełnione, aby otrzymać kredyt dla adwokatów, radców prawnych czy notariuszy?

Prawnicy to klienci traktowani przez instytucje finansowe jako klienci niskiego ryzyka. Dla absolwentów prawa, pracujących w zawodzie znaleźć można na rynku propozycje takie jak kredyt gotówkowy czy kredyt obrotowy.

Kwota takiego kredytu może być wysoka, prowizja natomiast często zerowa.

Prawnik czyli zawód zaufania publicznego

Ze względu na wysokość zarobków, oraz charakter pracy zawody zaufania publicznego cieszą się zarówno w społeczeństwie, jak i w biznesie dużym poważaniem.

Dlatego też niejednokrotnie ich przedstawicielom łatwiej jest otrzymać kredyt gotówkowy. Na liście takich zawodów oprócz lekarzy (https://kredytywolnezawody.pl/dla-lekarzy/), stomatologów, czy architektów, znajdą się także prawnicy czyli: notariusze, adwokaci, radcy prawni.

Wykonując te zawody można liczyć, że kredytodawca popatrzy na nas pobłażliwiej. Wskaże mniej dokumentów do dostarczenia, czy łaskawiej obliczy zdolność kredytową.

Czasami wystarczy jedynie oświadczenie o wysokości uzyskiwanego dochodu. Niekiedy bank obniży marżę kredytu lub prowizji od jego udzielenia. Da propozycję ubezpieczenia na dobrych warunkach.

Zaznaczmy, że nie tylko prawnik, który prowadzi działalność gospodarczą może liczyć na kredytowanie. Również prawnicy pracujący na etacie mogą liczyć na atrakcyjne propozycje pożyczki.

Oferty pozabankowe

Wiele firm, również pozabankowych proponuje kredyt dla zawodów zaufania publicznego, w tym absolwentów prawa.

Zachęcić ma: uproszczona procedura, preferencyjne oprocentowanie, wysoka kwota kredytu przyznawana jedynie na podstawie oświadczenia o dochodach, szybka decyzja kredytowa oraz wysoka przyznawalność.

Zwykle wystarczy przedstawić dokument potwierdzający wykonywany zawód. Często konieczne jest wskazanie celu finansowania.

Środki przyznawane zostają na nieruchomości, wyposażenie kancelarii, samochód, czyli wszelkie potrzeby związane z rozwojem prowadzonej działalności.

Zaznaczmy, że są one zwykle przyznawane prawnikom po aplikacji, czyli adwokatom, notariuszom i radcom prawnym. W takim przypadku decyzję kredytową otrzymać można od ręki. Dlatego oferty te cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów.

Pożyczka przez internet

W internecie możemy znaleźć również oferty pożyczek bankowych dla przedstawicieli omawianych profesji. Jest to rozwiązanie dobre dla tych osób, które potrzebują pieniędzy natychmiast.

Jednak zwykle maksymalna kwota kredytu, którą można otrzymać jest niska. Pożyczkę taką można wziąć online, przy minimum formalności. Klient może wybrać wariant pożyczki, który mu w danej chwili odpowiada.

Zdecydować się, bądź nie na ubezpieczenie. Ponadto na stronach banków i firm pożyczkowych znajdziemy kalkulatory, które pomogą obliczyć wysokość raty miesięcznej, co może zwizualizować zadłużenie. W większości przypadków taki kredyt można otrzymać maksymalnie na 10 lat.

Przy czym wystarczy prowadzić działalność gospodarczą od 6 miesięcy lub posiadać zatrudnienie na umowę o pracę od minimum 3 miesięcy.

W takim wypadku należy przedłożyć następujące dokumenty: dokument tożsamości, zaświadczenie lub dyplom potwierdzający prawo wykonywania zawodu, dokument dochodowy – do wyboru jest jedna z czterech możliwości udokumentowania dochodów.

Czasem wymagany jest też wyciąg z konta, jeśli posiadamy je w innym banku niż ten, w którym staramy się o finansowanie. Jeśli więc interesuje nas możliwość szybkiego pozyskania środków, a nie potrzebna jest duża kwota, taka oferta może nas zainteresować.

Specjalne pakiety dla wolnych zawodów

Niektóre instytucje poszły o krok dalej, i oferują specjalne pakiety dla prawników i innych wykonujących wolne zawody.

W ramach takiego pakietu profesjonalista otrzyma darmowy rachunek, darmowe przelewy, internet, czy dostęp do konta w dowolnym czasie przez internet, SMS i telefon.

Ponadto ma możliwość lokowania wolnych środków na lokatach terminowych, również w walutach obcych.

Dzięki pakietowi może również liczyć na preferencyjną ofertę kredytową: kredyty w rachunku bieżącym, kredyt obrotowy i inwestycyjny, finansowanie projektów unijnych oraz specjalne produkty leasingowe.

Kredytodawcy, klientowi posiadającemu taki pakiet, zaproponują też oferty ubezpieczenia.

Oferty promocyjne

Banki oferują co jakiś czas oferty promocyjne dla prawników.

W ramach takich ofert promocyjnych kredytodawcy proponują miedzy innymi takie produkty jak: linie kredytowe i pożyczki bez zabezpieczeń i prowizji za przyznanie oraz z niższym oprocentowaniem, czy też leasing na samochody osobowe i sprzęt, wyposażenie biura z obniżoną prowizją oraz promocyjnym kosztem finansowania.

Mogą z nich skorzystać przedsiębiorcy uzyskujący wskazane przychody ze sprzedaży, rozliczający się z Urzędem Skarbowym na uproszczonych zasadach.

Wśród specjalizacji które mogą otrzymać takie finansowanie wymienia się: kancelarie notarialne, prawne, adwokackie i komornicze (działające jako osoby fizyczne indywidualnie prowadzące działalność gospodarczą, spółki cywilne, jawne i partnerskie). Często warunkiem jest również prowadzenie działalności gospodarczej od minimum dwunastu miesięcy.

A może hipoteka?

Na rynku znajdziemy również oferty kredytów hipotecznych, w tym dla prawników. Osoby wykonujące tzw. zawody zaufania publicznego, takie jak prawnik właśnie, mają nieco ułatwioną drogę do otrzymania takiego kredytu.

I mogą uzyskać kredyt na nieco lepszych warunkach niż przeciętny klient banku. Oczywiście nie ma pewności, że każdy profesjonalista otrzyma w banku atrakcyjniejszą ofertę kredytu hipotecznego niż przeciętna osoba.

Czasem standardowe warunki kredytowania pod względem wysokości marży czy oprocentowania mogą się okazać korzystniejsze niż w przypadku kredytu dla wolnych zawodów.

Profesjonaliści z całą pewnością przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny będą musieli przedstawić dokument potwierdzający wykonywanie danego zawodu, a także odpowiednie zaświadczenie o rejestracji firmy oraz ewentualnie zaświadczenie z Urzędu Skarbowego oraz ZUS-u o niezaleganiu z podatkami i ze składkami.

Jeżeli jednak jakiś bank ma ofertę dla klientów na preferencyjnych warunkach, to możecie być pewni, że odpowiednio się o niego zatroszczy.

Prawnik otrzyma pakiet informacji, w celu przybliżenia mu propozycji. Decyzja kredytowa może zostać wydana nawet w ciągu 24 godzin.

Zwykle oferuje się możliwość kredytowania nieruchomości wraz z częścią przeznaczoną na wykonywanie zawodu (np. kancelaria prawna).

Jak wybrać najlepszą ofertę?

To, że oferta jest preferencyjna dla danego zawodu, czy profesji nie oznacza, że jest ona najlepsza na rynku w ogóle. Najlepiej więc poszukać rożnego rodzaju ofert w internecie, lub spotkać się z doradcą finansowym, który pomoże znaleźć najlepszą ofertę dostępną na rynku.

Przedstawi nam warunki, takie jak: możliwość ubezpieczenia, wysokość marży, prowizja, czy długość spłaty, elastyczność danej oferty, maksymalna wysokość kwoty kredytu oraz wysokość oprocentowania.

Warto też dowiedzieć się czy jest to oferta ze stałym oprocentowaniem. Czy istnieje możliwości zmiany tego parametru. Jakie dokumenty są wymagane. Warto zdobyć jak najwięcej informacji.

Zdolność kredytowa

Instytucje finansowe mają kilka sposobów na obliczenie zdolności kredytowej prawnika.

Są to: metoda dochodowa (zysk firmy po odjęciu kosztów), metoda przychodowa na podstawie PITu za rok ubiegły lub danych za okres bieżący (np. KPiR), estymacja / oświadczenie o dochodach.

Jeżeli prawnik ubiega się o kredyt na rozwój biznesu, to zdolność taka od razu wzrasta, gdyż bank widzi szanse lepszej spłaty zadłużenia. Ponadto bank weźmie pod uwagę dotychczasowe zobowiązania.

Czasem warto wiec zastanowić się nad refinansowaniem czy konsolidacją zobowiązań. Rozwiązania te pomogą w spłacie dotychczasowych zobowiązań, wydłużając okres kredytowy i obniżając obecne raty.

Jak długo trzeba prowadzić działalność?

Zwykle banki chcąc się zabezpieczyć udzielają kredytu profesjonalistom, którzy prowadzą działalność kilka lat. Jednak znajdą się i tacy kredytodawcy, którzy udzielą kredytu prawnikowi, który prowadzi działalność min. 12 miesięcy.

Na rynku znajdziemy też tzw. kredyty na start, od pierwszego dnia działalności. Zwykle są one jednak droższe niż kredyt dla profesjonalistów działających dłużej na rynku, z sukcesami w biznesie.

Przy kredytach na start, kwota kredytowania będzie niższa, oprocentowanie często wyższe, możliwe że wystąpi konieczność wykupienia ubezpieczenia, a także przedstawienia szeregu dokumentów, czy wskazania odpowiedniego zabezpieczenia. Istotne będzie również dokładne przedstawienie celu kredytowania.

Preferencyjne warunki dla prawników

Profesjonaliści, tacy jak prawnicy, mogą liczyć na lepsze traktowanie przez kredytodawców, ponieważ z doświadczeń instytucji finansowych jasno wynika, że są to bardzo dobrzy kredytobiorcy spłacający terminowo zobowiązania, dbający o reputację, wykształceni, z dobrym zawodem, zapewniającym stabilność finansową.

Bank udzielając im kredytu nie ponosi wielkiego ryzyka niespłacenia zaciągniętych zobowiązań. Instytucje finansowe prześcigają się wiec, aby pozyskać takiego klienta oferując kredyt dla adwokatów na preferencyjnych warunkach.