Kredyty Dla Lekarzy

Pomożemy Ci znaleźć najlepszy kredyt na rynku​

Jak otrzymać kredyt dla lekarza?

Złóż wniosek

Wypełnij formularz lub zadzwoń w godzinach pracy

Poczekaj na decyzję

Postaramy się przedstawić Ci decyzję kredytową w ciągu 24 godzin

Podpisanie umowy

Jesteśmy gotowi pojawić się w wybranym przez Ciebie miejscu

Finansowanie kredytu dla lekarzy na:

Godziny Pracy: Poniedziałek - Piątek 09:00 - 17:00
Zadzwoń:

Lekarz to zawód zaufania publicznego. Specjaliści tej profesji uchodzą za osoby o wysokich zarobkach i stałym zatrudnieniu. Czy mogą oni liczyć na specjalne warunki ubiegając się o kredyt dla lekarzy? Czy oferta dla lekarza będzie atrakcyjniejsza niż dla osoby wykonującej inny zawód?

Banki prześcigają się w przygotowywaniu ofert, które mają przyciągnąć wiarygodnych kredytobiorców z danych grup zawodowych (choćby prawników), czyli takich, którzy posiadają zdolność kredytową i są w stanie spłacać terminowo zaciągnięte zobowiązania.

W tej grupie z pewnością znajdują się lekarze. Na rynku znajdziemy zarówno oferty kredytów hipotecznych, gotówkowych, jak i oferty firm pozabankowych oferujących pożyczki przygotowane specjalnie dla lekarzy.

Lekarz, czyli profesjonalista

Banki przyznają profesjonalistom i osobom wykonującym zawody zaufania publicznego kredyty na lepszych warunkach. Wpływ na to ma z pewnością wysokość zarobków, które pozwalają na bezproblemową obsługę wyższego zobowiązania. Ponadto stabilne zatrudnienie gwarantuje regularne wpływy na konto bankowe.

Lekarze to osoby dobrze wykształcone, stabilne finansowo, dbające o reputację. Wszystko to wpływa na fakt, że banki chętnie przyznają takim osobom kredyt. Dla banku jest to klient generujący mniejsze ryzyko braku spłaty kredytu.

Różne rodzaje kredytów

Przedstawiciele branży medycznej są grupą zawodową mogącą liczyć na korzystne warunki finansowania. Wynika to wprost z ofert banków i instytucji finansowych. Banki w wielu przypadkach nie wymagają załatwiania wielu formalności, przedstawiania wielu dokumentów, czy zaświadczeń.

Zaciągając np. kredyt gotówkowy często wystarczy okazać dowód osobisty. Zwykle oferta jest przygotowana w ten sposób, aby lekarz każdej specjalności mógł z niej skorzystać. Nie wykluczeni są więc stomatolodzy, dentyści, czy weterynarze. Często bank nazywa taką ofertę – ofertą dla sektora medycznego.

Oczywiście na rynku znajdziemy też propozycje przygotowane dla np. stomatologów. Warto więc zawsze szukać najodpowiedniejszej oferty na rynku dla danej profesji i pozyskiwać jak najwięcej informacji, które pozwolą na wybór najlepszego dla danej profesji kredytu.

Preferencyjne warunki mogą być w danym banku dostępne dla przedstawicieli konkretnego zawodu. Inaczej też będzie traktowana osoba prowadząca działalność gospodarczą, a inaczej pracująca na etacie.

Kredyty gotówkowe dla wolnych zawodów, w tym lekarzy

Banki przygotowują oferty kredytów dla lekarzy na preferencyjnych warunkach. Sezonowo powstają także propozycje promocyjne skierowane do nich.

Czasami wystarczy, że założą konto osobiste i będą przelewać na nie swoje środki, wówczas mogą liczyć na kredyt gotówkowy bez prowizji, lub inne wartości dodane do oferty, np. wydłużony okres spłaty rat o kilka czy kilkanaście miesięcy, obniżenie wysokości oprocentowania. Wszystko zależy od celu zakupu takiego kredytu.

Gotówkowy lub konsolidacyjny

Banki oferują elastyczne kredyty dla wolnych zawodów. Często kwota takiego kredytu może być wyższa, niż tych oferowanych standardowo. Oferta taka jest atrakcyjna dla lekarza, banki stawiają jednak warunki, takie jak konieczność prowadzenia działalności przez dany okres, minimum 6 miesięcy, czy prowadzenia konta. W ramach kredytu konsolidacyjnego dla lekarzy bank zamieni kilka dotychczasowych kredytów w jeden. Dzięki czemu zaoszczędzi na prowizji, lub innych należnościach. Ponadto może okazać się, że konieczny jest jakiś zakup, a dotychczasowe zobowiązania nie pozwalają na zaciągnięcie kolejnego kredytowania. W przypadku konsolidacji zobowiązań kwota kredytu może zostać powiększona.

Jakie dokumenty?

Często jedynym dokumentem jaki musi przedstawić lekarz ubiegający się o kredyt jest dowód osobisty. Jednak jeśli zobowiązanie zaciągnięte jest na wyższe kwoty, medyk poproszony może zostać o dostarczenie zaświadczenia lub dyplomu potwierdzającego prawo wykonywania zawodu, dokument dochodowy, oświadczenie o dochodach, czy wyciąg z konta. Te informacje pomogą bankowi podjąć decyzję.

A może kredyt obrotowy?

Na rynku występują również oferty kredytów obrotowych dla profesjonalistów, m.in. lekarzy. Kredytem można pokryć zarówno inwestycje, jak i bieżące wydatki. Wniosek o kredyt można złożyć przez Internet. Bank nie wymaga w tym przypadku zaświadczeń z Urzędu Skarbowego i ZUS-u, czy innych dokumentów potwierdzających wysokość dochodów.

Bank nie potrzebuje dostarczania zaświadczeń z urzędów, w zamian za to sprawdzi historię z firmowych kont bankowych za ostatnie sześć miesięcy, w ten sposób upewni się, że lekarz ten ma zdolność kredytową. Ponadto lekarz może uzyskać limit w rachunku bieżącym i kartę kredytową.

Kredyt inwestycyjny

Banki chętnie przyznają lekarzom również kredyty inwestycyjne. Pieniądze z takiego kredytu lekarz może przeznaczyć na finansowanie wyposażenia swojego gabinetu, sprzęt medyczny, czy inne działania mogące poprawić możliwości finansowe lekarza. Popularnym produktem jest również leasing na sprzęt lub auto.

Oferta dla sektora medycznego

Wiele banków posiada oferty kredytów inwestycyjnych skierowane do klientów z branży sektora medycznego, wówczas mogą z nich skorzystać także stomatolodzy, czy weterynarze. Warunkiem jest fakt bycia przedsiębiorcą i niepodleganie ustawie o rachunkowości.

Kredyt bez zaświadczeń

Bardzo popularną ofertę stanowią kredyty bez zaświadczeń dla wolnych zawodów. Lekarz musi wówczas przedstawić: wyciąg z konta, oświadczenie lub zaświadczenie o dochodach, dokumenty finansowe (w przypadku prowadzenia działalności). A czasem jedynie jeden z tych dokumentów. Kredyty te przyznawane są co prawda praktycznie od ręki, jednak i na niższe kwoty.

Ułatwiona procedura

Procedura przyznawania kredytu lekarzom jest uproszczona, nie oznacza to jednak, że bank wierzy takiemu kredytobiorcy na słowo. Po przedstawieniu wniosku przez lekarza bank sprawdzi go w rejestrach dłużników, zweryfikowana zostanie historia kredytowa, ponadto przeanalizowane zostaną wpływy na konto osobiste, które w danym banku posiadamy.

Na jaki cel?

Kredyt dla lekarzy może być przyznany na dowolny cel związany z działalnością, w tym spłatę innych zobowiązań i inne inwestycje mające wspomóc w rozwoju działalności. Jednak również kredytem sfinansować może prywatne cele, w zależności od propozycji jaką przedstawi bank.

Co ważne, kredyt udzielany jest bez zabezpieczeń majątkowych i bez poręczycieli. Ponadto, co istotne każda wpłata na rachunek zmniejsza zadłużenie, a spłata kredytu jest realizowana automatycznie (bez odrębnej dyspozycji) z wpływów na rachunek bieżący firmy.

Łatwiej o kredyt hipoteczny?

Bardzo popularnym produktem, z którego chętnie korzystają również lekarze jest kredyt hipoteczny. Lekarz może liczyć na niższe oprocentowanie oraz brak dodatkowych opłat. Środki te zostają jednak przyznane na cele prywatne, więc należy spełniać warunki postawione przez bank, które są bardziej wygórowane niż w przypadku np. kredytu gotówkowego.

Należy więc wnieść wkład własny, czy – w przypadku niskiego wkładu – ubezpieczenia od niskiego wkładu własnego. Oczywiście kredyty dla lekarzy i w tym przypadku przyznawane są dość często, co wynika ze specyfiki pracy, zdolności kredytowej, oraz zarobków lekarzy.

Lekarz zaciągając kredyt może liczyć na preferencyjne warunki i minimum formalności przy otrzymaniu gotówki. Obniżone koszty, niższe oprocentowanie oraz koszty całkowite, wysoką rozpoznawalność, brak zabezpieczeń majątkowych i poręczycieli. A finansowanie może zostać przyznane na dowolny cel.

Kredyty dla lekarzy przygotowywane są przez banki z dużą dbałością, jest to bowiem grupa zawodowa charakteryzująca się wysokimi dochodami i brakiem opóźnień w spłacie. Banki zbierają informacje wśród grup zawodowych (także wsród księgowych) przez lata i na tej podstawie wysuwają wnioski, której grupie warto przedstawić kredyt na najlepszych warunkach.